Hakkımızda

YAŞÖM Gönüllüleri

Seda Havlucu

YAŞÖM Muhasebe Sorumlusu

 

Merhaba, ben Seda! YAŞÖM maceram 2013 Doğu-Batı Kampı'na katılmamla başladı. O günden bu yana da YAŞÖM ile yaşayarak öğrenmeye devam etmekteyim. YAŞÖM’ün gerçekleştirdiği etkinlik ve atölyelerin duyurularını mail gruplarında paylaşıyorum. Kasım 2013’ten beri ise YAŞÖM’ün gelir-gider kayıtlarını tutmaktayım. Ayrıca Mayıs 2014’te Makedonya’da ‘’Think, Create and be Active Recycler’’ adlı AB projesine katıldım.

Biz yaşayarak öğrenmek isteyen gönüllü gençleriz. Öğrenmek ise hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Sen de bize katıl, beraber öğrenip keşfedelim!

 


Tuncay Vural

YAŞÖM Gönüllüsü

 

2010 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden  mezun oldu. GAP Tar. Arş. Enst. ‘de(Ş.URFA) çalışıyor. Onun için YAŞÖM’ün kurucularından diyorlar... 2012’de YAŞÖM’ün her yıl düzenlediği Doğu-Batı Kampında koordinasyon ekibinde, Mayıs ayında GAP Genç Festivali için Siirt’te, ‘‘From Idea To Business’’ AB Eylem 3.1 Projesi, Romanya, Arad’da, İzmir Afacan gençlik evinde ‘Against Unemployment’adlı AB Eylem 3.1 projesinde ise kolaylaştırıcı olarak, 2013 yılında ise Hırvatistanda ‘Music and sıngıng as media for youth worker’ adlı AB 3.1 projesinde ve İzmir Afacan gençlik evinde  "Spread the Voluntering Culture" adlı bir AB 3.1 projesine katılımcı olarak,  YAŞÖM’ü temsil etti. Aynı yıl GAP Genç Adıyamanda "Hayvanlardan öğrenilen insanlık ve sevgi" adlı bir atölye düzenledi.

O kendini öğrenci, veteriner hekim, araştırmacı, girişimci olarak tanımlıyor. Yaşayarak Öğrenme fikri ile heyecanlanan biri. Kendini ve çevresindeki her şeyi yaşayarak öğrenmedeki farkındalığıyla küçük eğitim modüllerine dönüştürüp iş ve sosyal alanda fark yaratmaya çalışıyor. Nasıl mı? Gönüllü olarak tabii ki!

 


Barış Yılmaz

YAŞÖM Gönüllüsü

 

Merhaba, YAŞÖM destekçileri ve takipçileri!  Ben, Marmara Üniversitesi’nin  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü mezunuyum.  Yeni deneyimlere ve keşiflere açlığım 2012’de YAŞÖM’le tanışmama vesile oldu. İlk görevim Türkçe Konuşma Kulübü Koordinatörlüğü’nü üstlenmek oldu. Zaman içerisinde, diğer gönüllü arkadaşlarımın da teşviki ile yerelde birçok eğitime & projeye katılma fırsatını elde ettim. Aynı zamanda YAŞÖM, edindiğim bilgileri isteklilere aktarabilmek için de güzel bir ortam sundu.  Çocuk Algısı - Çocuk Hakları ve Gönüllü Motivasyonu bu anlamda paylaşmaya çalıştığım deneyimlerdi.

Bir ekip çalışması içerisinde,  bilgilerimizi paylaşarak, yaparak ve yaşayarak öğrendiğimiz, paylaştığımız bir güzel yerimizdir YAŞÖM’ümüz. Gönüllü, katılımcı veya misafir… Gelme durumunuz ne olursa olsun sizleri de bekleriz. Görüşmek dileğiyle!

 


Memet Can Kılıç

YAŞÖM İngilizce Konuşma Kulübü Koordinatörü (İleri Seviye)

 

Merhaba, adım Memet Can Kılıç,  State University of New York Sinema bölümünde okudum. Ocak 2011’den Haziran 2014'e kadar YAŞÖM’de İngilizce Konuşma Kulübü koordinatörlüğünü yürüttüm. Bu dönemde de Cumartesi günleri 16.00 – 18.00 arası İngilizce Konuşma Kulübü  (İleri Seviye) YAŞÖM'de devam ediyor. İngilizce konuşma yetkinliğini geliştirmek isteyen herkesi bekliyoruz.

 


Volkan İncekara

İspanyolca Konuşma Kulübü Koordinatörü (Başlangıç) / Duygusal Zeka Uzmanı

 

YTÜ’nün 100. yılında Makine Mühendisliği’nden mezun olarak adını yıldızlar arasına yazdıran Volkan İncekara (nam-ı diğer el Volcán) YAŞÖM’ün bir nevi eskitemediği çınarlarındandır. El Volcán deyince YAŞÖM’de iki önemli şey akla gelir ki, bunlardan birincisi her yıl bir kere düzenlemeyi adet edindiği Duygusal Zeka Atölyeleri ve diğeri ise gerek daha önceki yıllarda katıldığı ve gerekse de bu sene kendisinin başlattığı İspanyolca Başlangıç Konuşma Kulübü. Maalesef konuşma kulübünü uzun soluklu devam ettiremese de önümüzdeki dönemlerde yine bu planını hayata geçirmeyi arzuluyor el Volcán. "Duygular mı bizi yoksa biz mi duygularımızı kontrol ediyoruz?" başlığı altında bu sene ikincisini düzenlediği Duygusal Zeka Atölyesi bir önceki yılda da olduğu gibi doğrusu yine salon kapasitesini epey bir zorladı. Ki el Volcán dolu tribünlere oynamayı çok seviyor.

El Volcán YAŞÖM’ü bilgi havuzu olarak tanımlıyor. İşte bu bilgi havuzu her geçen gün yeni arkadaşların aramıza katılması ile kendini yeniliyor ve böylece bu havuzda yeni canlıların da yaşayabilmesi için gerekli ortam ve oksijen sağlanıyor. Siz de aramıza katılın aynı havuzda aynı oksijeni beraber soluyalım...

 


Deniz Balkaş

YAŞÖM Gönüllüsü

 

YAŞÖM'ün kurucu ekibinden olan Deniz, 1989 İstanbul doğumludur. YAŞÖM'le yolu Gençtur'da yaptığı uluslararası gönüllü çalışma kampından sonra 2011'in başında kesişmiştir. 2013 yılında profesyonel iş yaşamına atılana kadar aktif gönüllü olarak çalışmıştır. Almanca konuşma kulübünün kurucu koordinatörü, 2012 yılı Doğu-Batı kampının ekip lideri ve çeşitli AB projelerinde sorumlu olarak YAŞÖM'ü temsil etmiştir. Sosyal girişimcilik anlamında farklı çalışmalarda rol almış olup, ENKA okullarında düzenlenen sosyal girişimcilik panelinde lise öğrencilerine mentorluk görevi üstlenmiş, akabinde de 2012 yılında Berlin'de düzenlenen ASHOKA Changemakerxchange'e YAŞÖM adına katılmıştır. İTÜ Gıda Mühendisliği'nden mezun olup masterını mühendislik ve teknoloji yönetimi üzerine Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. YAŞÖM Deniz için çok öğretici ve geliştirici bir yer, düşüncelerini ve fikirlerini rahatça dile getirip gerçekleştirebildiği bir alan olmuştur.

 


Samime Durmaz

Toplumsal Destek Çalışmalar Ekibi Koordinatörü

 

Uludağ Üniversitesi Anestezi bölümünden 2004 yılında mezun oldum. Özel bir hastanede çalışıyorum. YAŞÖM ' lü olmaya Temmuz 2012 de fotoğraf eğitmeni olarak gönüllülük yaptığım Düşlerim Gerçekleşiyor projesi ile başladım.O tarihten beri 4 dönem İlkyardım Atölyesi , Adıyaman GAP Genç Festivali'nde İlkyardım Atölyesi , Şanlıurfa Gençlik Evi'nde Beslenme Semineri ve Erasmus + ile Moldova'da Eylül 2013 de ''Move It'' ve Makedonya da Mayıs 2014 de ''Think,Create and be Active Recycler'' projelerine katıldım.Aralık 2013 den bu yana Sosyal Sorumluluk Koordinatörü olarak Oyun Atölyesi düzenleyerek SHÇEK çocukları ile aylık olarak buluşuyoruz.YAŞÖM 'de ilgi ve uzmanlıklarınızı paylaşarak öğrenmenin farklı bir boyutunu keşfedeceksiniz.

 


Gizem Hoşgör

YAŞÖM Oyun Atölyesi Gönüllüsü

 

Merhaba,ben Gizem HOŞGÖR. İstanbul Üniversitesi'nde Peyzaj Mimarlığı Bölümü okuyorum. YAŞÖM'le tanışmam 12 Ocak 2014 soğuk ama yağışsız bir pazar günü Oyun Atölyesi-2 ile başladı. Gönüllülük için attığım ilk ve en özel adım...Yani anlayacağınız YAŞÖM Oyun Atölyesi ekibindeyim. YAŞÖM Oyun Atölyesi ekibi olarak her ay bir pazar günümüzü çocuk esirgeme kurumunda (SHÇEK) çocuklarla oyun oynayarak geçiriyoruz.Oyun sonraları hep birlikte gelenek haline gelen dostluk bileklikleri yapıyoruz.Ağustos ayında her ay pazar günü oyun oynadığımız arkadaşlarımla GENÇTUR aracılığıyla Afacan'da "Düşlerim Gerçekleşiyor" kampında buluşacağım.Bunun dışında YAŞÖM'de düzenlenen çeşitli atölyelere katılıyorum. YAŞÖM'de ortak gayesi gönüllülük olan farklı dallarda kendini geliştirmiş insanlar tanıdım ve güzel arkadaşlıklar edindim,edinmeye de devam ediyorum. Biz oyun atölyesinde çok mutluyuz,bu pazar sen de bizimle oynar mısın?

 


Esra Alaca

YAŞÖM Yeni Gönüllü Sorumlusu

 

Merhabaaa! Ben Dünya'dan Esra! 2013'ün biricik Şubat ayından beri YAŞÖM ailesinin bir parçasıyım. İstanbul Üniversitesi'nde Sosyoloji okuyan bir deliyim ve YAŞÖM'e daha çok deli kazandırmak için uğraşıyorum.. Ama maalesef benden İngilizce Konuşma Kulübü koordinatörlüğü, atölye düzenlemeleri ve gönüllü koordinatörlüğü gibi akıllı işi şeyler istiyorlar... Neyse ki YAŞÖM her şekilde alıyor gönlümü, mutlu ediyor beni! Daha çok insanla daha mutluyuz, bize katılmaktan çekinmeyin!

 


Zahid Sarı

YAŞÖM Gönüllüsü

 

Üniversitesi'yi firsat eşitsizliklerinin olduğu bir şehirde okurken, kendimi arayış içinde  bulduğum da yaşayarak öğrenme merkezini (Yaşöm) keşfettim ve o günden beri gönüllüyüm.veteriner hekimlik mesleğini icra ediyorum. yaşömle birlikte Gap Genç Adiyaman , Oyun Atölyesi, Kep Atmaya Hazirim, Doğu Batı Kampı,   Peace Love and Unity gibi köklü,  yararli ve adindan söz ettiren projelerde beraber çalıştım veya katilimci oldum. Akran eğitimin yapıldığı en guzel ortamlardan birtanesi katilmanizi ve duyarlılığınızı artirmanizi tavsiye ederim .Birgün bir ortamda karşılaşır ve tanişirsak daha ayrıntılı konuşuruz.

 


Sezer Fatih Yiğit

YAŞÖM Gönüllüsü

Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik bölümünden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisansa devam etmekteyim. Aynı zamanda kurucu ortağı olduğum Etkinlik.com.tr ile ilgileniyor, YAŞÖM'de gönüllü çalışmalarda yer almaya çalışıyorum. 

 


Meryem Aydın - Nefise Dindar

YAŞÖM Genel Koordinaörleri

 

Herkese merhaba!

İkimiz de İstanbul Üniversitesi, Sosyoloji 4. sınıfta okuyoruz. Yani hem sınıfta, hem gönüllülükte yan yanayız! YAŞÖM maceramız Meryem’in Mayıs 2013’ten bu yana , Nefise’nin ise Kasım 2013’ten beri sürüyor. Biz YAŞÖM’ün tüm haftalık aktiviteleri ve atölyelerin düzenlenmesi, konuşma kulüplerinin yürütülmesi, gönüllülerimize eğitimler verilmesi, ulusal&uluslararası projelerinin yazılması ve uygulanması alanlarında, kısacası YAŞÖM ile ilgili her şeyle beraber ilgileniyoruz. 

Kendini ve dünyayı keşfetmek isteyen, aklında acaba sorularını taşıyan herkesi YAŞÖM’e bekliyoruz!

 


Gökhan Yılmaz

YAŞÖM Türkçe Konuşma Kulübü Koordinatörü

 

Selamlar, ben Gökhan YILMAZ. İstanbul Uni. Orman Fakultesi Orman Endustri Muh. okuyorum. 2012 Subat ayinin ortalariydi,agaclar budanirken gitmistim Genctur’a.YAŞÖM ile tanismam tesadufen oldu ama iyi ki cikmisim o basamaklari (hikayeyi bilenler bilir,bilmeyenler icin YAŞÖM'e gelsinler seve seve anlatirim).YAŞÖM'le konuşma kulübü koordinatörlüğünden AB projelerine kadar birçok sey yaptım ve yapmaya da devam ediyoruz,edeceğiz. Bir de beni YAŞÖM’de "gokhaninciftligi" diye bilirler yani ayni zamanda çobanim da. YAŞÖM’e gelin kendiniz gibi düşünen birkac arkadaş ya da size hitap eden etkinlikler bulabilirsiniz! 

 


Fatih Yalçın

YAŞÖM Rusça Konuşma Kulübü Koordinatörü

 

Merhaba,ben Fatih YALÇIN. Bilgisayar mühendisliği lisans eğitimimi Azerbaycan Teknik Üniversitesi'nde Rusça aldım. Şu an Ulusoy Holding bünyesinde BT (Bilişim Teknolojileri) bölümünde takım liderliği yapıyorum. YAŞÖM ile 22 Şubat 2014 cumartesi günü tanıştım. Mart ayı içinde Rusça Konuşma Kulübü kurma kararı aldık ve ilk dersimizi 24 Mart 2014 pazartesi günü gerçekleştirdik. Rusça'nızı ilerletmek ve geliştirmek için sizleri kulübümüze davet ediyorum.

 


Pelin Öge

YAŞÖM İngilizce Konuşma Kulübü Koordinatörü (Başlangıç Seviye)

 

Ben Pelin Öge. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği’nden 2013’te mezun oldum. 2013’den beri YAŞÖM gönüllüsüyüm. Mart 2014’ten beri her Cumartesi 13:00-15:00 arası Aybüke ile birlikte İngilizce başlangıç konuşma kulübü koordinatörlüğünü yürütüyorum. Ben de eğlenerek İngilizce’mi geliştirmek istiyorum diyen herkesi konuşma kulübümüze bekliyorum.

 


Zümra Öztürk

YAŞÖM Gönüllüsü

 

Merhabalar kendimi yeni gönüllü saysam da (Kasım 2013) YAŞÖM’ün bir parçasıyım ben de! Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim .YAŞÖM atölyelerinin blogtaki yazılarını yazıyorum ve ayrıca sosyal sorumluluk grubuyla çocuk esirgeme kurumunda kalan çocuklar için oyun atölyeleri düzenliyerek,  onları da yaşayarak öğrenme kavramı ile tanıştırmaya çalışıyorum.

 


Türkan Tombulu

YAŞÖM Gönüllüsü

 

Merhaba ben Türkan Tombulu. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Eylül 2013 ten beri YAŞÖM le daha bi gönüllüyüm.Sosyal sorumluluk ekibindeyim.YAŞÖM ile ”Think, Create and be Active Recycler “ adlı AB projesine katıldım.Hayat gönüllü olunca daha güzel diyor ve sıcacık ailemize renk katman için seni de bekliyoruz  J

 


Andy Gülbenkyan

YAŞÖM İngilizce Konuşma Kulübü Koordinatörü (İleri Seviye)

 

Ben Andy Gulbenkyan. Mart 2014'den beri YAŞÖM'de İngilizce Konuşma Kulübü koordinatörlüğü yapıyorum. İngilizce’sini geliştirmek isteyenleri kulübümüze bekliyoruz! 

 


Aslıhan Ateş

YAŞÖM Atölye Sorumlusu

 

Ben Aslıhan Ateş , 21 yaşındayım . Marmara Üniversitesinde sosyoloji (ingilizce ) 3. sınıf öğrencisiyim . YAŞÖM'le  tanışmam Doğu-Batı kampı aracılığıyla  olmuştu .Yaşayarak  öğrenip içselleştirdiğimiz  farkındalık bilinçinin kaynağı olan YAŞÖM'de  Atölyeler Sorumlusuyum . Eğer sizde atölyeler düzenleyip  Yaşayarak Öğrenme sürecine  katkı sağlamak isterseniz, kapımız her zaman  açık :)

 


Yiğit Uysal

YAŞÖM Türkçe Konuşma Kulübü Koordinatörü

 

Merhaba ben Yiğit. Salihli/Manisa doğumluyum. Marmara Üniversitesinde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde okuyorum. Yurtdışı Eğitim Şirketinde çalışıyorum. YAŞÖM’de Tanıtım sorumlularındanım ve Türkçe Konuşma Kulübü koordinatörlerindenim. Yaşöm adına Erasmus+ başlıklı projeye katıldım ve projeler konusunda atölye çalışmaları yapıyorum. Ayrıca Gökhan ile birlikte Türkçe Konuşma Kulübünü yapıyoruz. Erasmus'la veya farklı programlarla ülkemize gelen yabancı gençlerin Türkçelerini geliştirmek için varız.

 


İlker Murat Usul

YAŞÖM Tasarım Sorumlusu

 

Ben İlker Murat Usul, 22 yaşındayım. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim. YAŞÖM ile 2013 yılının başlarında bir atölyeye katıldığımda tanıştım, ve Kasım 2013'ten beri YAŞÖM'lüyüm. YAŞÖM’de ben görsel tasarımlardan sorumlu gönüllülerden birisiyim. Gelin, hep beraber yaşayarak öğrenelim!