Doğu-Batı Kampı

Bir kamp düşünün, Türkiye’nin her köşesinden, Hakkari’den Edirne’ye kadar onlarca farklı ilden katılımcıları olsun.
Bir kamp düşünün, Çin’den Kanada’ya ve hatta Kore’ye kadar onlarca farklı ülkeden uluslararası katılımcıları olsun.
Türkiye’deki gençler arasındaki İngilizce konuşabilme oranının %5 olduğu bilinciyle başvuru için İngilizce konuşma şartı aramasın.
Doğu Batı Kampı tam 5 yıldır  tüm dünyadan kendi yerellerinde gönüllü projelerde çalışan, yaşadıkları yer için bir adım atan gençleri İzmir’de bir araya getiriyor.


Bu yaz gerçekleşecek olan 2014 Doğu Batı Kampı’na dair detaylı bilgiler ve başvuru zamanları için internet sitemizi takipte kalınız.

Doğu-Batı Kampının Farkı Nedir?

Hem Türkiye’nin her köşesinden hem de dünyanın birçok ülkesinden gönüllü gençleri,
• Birbirlerinden ilham almak,
• Yeni fikirler geliştirmek,
• Kültürlerarası etkileşimi sağlamak için biraraya getirir.
Farklı altyapılardan gelen gençler, yabancı dil engeline takılmadan birarada yaşamayı, birbirlerinden öğrenmeyi ve farklı pencerelerden hayata bakmayı deneyimlerler.

Doğu-Batı Kampında Sizi Neler Bekliyor?

Bu kampta yabancı dilin katılımcılar arasında bir iletişim engeli oluşturmaması için tüm aktiviteler yaşayarak öğrenme methodları ile Türkçe ve İngilizce olarak iki dilli gerçekleştirilmektedir.
Farklı kültürleri tanımak için ülke, şehir ve katılımcıların yer aldıkları sosyal sorumluluk projelerine dair sunumlar yapılmaktadır. Takım oluşturma etkinlikleri, spor aktiviteleri, tarihi geziler,müzik&dans etkinlikleri ile kültürler arası öğrenme ve kişisel farkındalığı artırma sağlanmaktadır.
Bu yılın detaylı kamp programı için burayı tıklayınız.

Detaylı bilgi ve başvuru için: www.dogubatikampi.org