Kep Atmaya Hazır Mısın?

Üniversiteden mezun olurken eğitimi verilen mesleğin uygulama becerilerini geliştirme konusunda kendinizi sosyal hayata adım atmaya hazır hissediyor musunuz, neler yapabileceğinizi tam manasıyla sorguladınız mı?

YAŞÖM olarak amacımız daha donanımlı bireyler olmayı hedefleyerek iki gün boyuncaçeşitli eğitimlerle tüm bu ve benzeri sorulara cevap bulmaya çalışmak. Böylece eksikliklerinizi fark edip, uygulamalı çalışmalar ile kendinizi geliştirmeyi sağlayacaksınız.

İşte ilkini gerçekleştirdiğimiz Kep Atmaya Hazır Mısın? adlı bu proje kapsamında sunmuş olduğumuz eğitimler:

Başvuru ve Özgeçmiş Hazırlama: Amacımız mesleki kariyerimize ilk adımları atarken yapacağımız iş başvurularında kendimizi daha iyi ve daha etkili nasıl tanıtabileceğimizi öğrenmek. Ezgi Karaağaç iş yaşamında edindiği tecrübelerle bizlere CV ve Motivasyon Mektubu’nun nasıl hazırlanacağını insan kaynakları gözünden aktarmaya çalışıyor.

Etkili İletişim: Ersin Salman etkili bir iletişimin nasıl olması gerektiğini, düşüncelerimizi etkili bir şekilde anlatabilmede reklam faktörünün ne denli önemli olduğunu görebilme fırsatını sunuyor bizlere

Proje Yönetimi: Kezban Mutlu meslek hayatımızda karşılaşabileceğimiz projeleri etkili bir şekilde nasıl yönetebileceğimizi bizlere aktarıyor. Amacımız proje konusunda eksikliklerimizi tamamlamaya çalışmak.

Zaman Yönetimi: Zamanı daha iyi kullanarak iç disiplinle hayatımızı nasıl yönetebiliriz sorusunun cevabı işte bu eğitimde. Hülya Denizalp zaman yönetiminin aslında risk yönetimi olduğunu bizlere göstererek risk yönetimini nasıl başarabileceğimizi anlatmaya çalışıyor.

Sosyal Girişimciliğe Giriş: Örgün öğretimde öğrendiğimiz balık tutmaktır, mesleki kariyerimiz boyunca balık tutmayı da öğretebiliriz insanlara pekala ama balık endüstrisini de değiştirebilecek olma yaklaşımının varlığından haberdar mıyız? İşte tam da bu noktada Hülya Denizalp sosyal girişimciliğin tanımını, sosyal girişimcinin kime dendiğini Türkiye’den ve Dünya’dan örneklerle bizlere sunuyor. Eğitimin sonunda ise katılımcılarla gruplara bölünüp, atölye çalışmasıyla kısıtlı bir zaman dilimin de ve bir sosyal girişimci rolüyle fikirlerimizi sunma imkanını elde ediyoruz.

Yeni “Kep Atmaya Hazır mısın?” eğitimlerimiz için YAŞÖM’ü takipte kalın!